Aktualności

ZAWODOWA WYCIECZKA KLASY II i III TECHNIKUM ELEKTRYCZNEGO W STAROGARDZIE GDAŃSKIM

NA POLIGON ENERGETYCZNY W STRASZYNIE ZORGANIZOWANY PRZEZ FIRMĘ ENERGA OPERATOR SA W GDAŃSKU    

Uczniowie klasy II i III TE (tj. 34 osoby) z Zespołu Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim wzięli udział w przygotowanym przez Firmę ENERGA OPERATOR SA, szkoleniowym poligonie energetycznym, w dniu 23.10.2018r. pod opieką wicedyrektora Łukasza Kromera i nauczycieli zawodu Adriana Błaszaka i Zbigniewa Borowskiego. W ramach tego wydarzenia uczniowie mieli okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak wyglądają prace eksploatacyjne na liniach sieci elektroenergetycznych wysokiego, średniego i niskiego napięcia. Pracownicy Firmy ENERGA OPERATOR SA omówili i przedstawili pracę pod napięciem na liniach 15kV i 110kV w specjalnych sprzętach ochronnych. Nasi uczniowie mieli też możliwość przymierzenia ubrania roboczego oraz zapoznania się z różnego rodzaju sprzętem do pracy na wysokich i niskich napięciach, stwierdzili, że monter elektryk, który pracuje w takim ubraniu na wysokości i pod pełnym napięciem, to czuje niesamowite wrażenie i nie jest to taka łatwa praca, jednak bardzo odpowiedzialna i precyzyjna. Podczas takich prac trzeba być bardzo ostrożnym i czujnym, bo jak się mówi „elektryk myli się tylko raz”. W tej pracy niezbędny jest profesjonalizm. Firma dba o jakość i bezpieczeństwo pracowników, szkoli ich na najwyższym poziomie, tak aby pracowali pod pełnym napięciem.

Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem. Dzięki wspaniałej załodze, zajęcia na poligonie zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny.

Bardzo dziękujemy pracownikom Firmy Energa Operator SA za przygotowanie szkolenia, pokazów i prezentacji sprzętu, którym posługują się elektroenergetycy na dzień dzisiejszy w Polsce.

                                                                                            Adrian Błaszak, Zbigniew Borowski