Aktualności

 Jak co roku, w październiku, nasza biblioteka obchodziła swoje święto – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Tegoroczne obchody przebiegały pod hasłem: "Biblioteki szkolne – bramy do życia".

Już od pierwszych dni października o święcie i przewidywanych atrakcjach informowały okolicznościowe afisze. Każdy, kto w tym miesiącu wypożyczył w naszej bibliotece książkę, mógł liczyć na słodką niespodziankę.

Ogłoszono dwa konkursy plastyczne: na plakat pt.: "Biblioteki Szkolne – Bramy do Życia" oraz na Rebus Literacki pt. "Ukryte tytuły", które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło sporo ciekawych prac i trudno było wyłonić spośród nich najlepsze. Niektórzy uczniowie wykonali nawet kilka rysunkowych łamigłówek.

 

Ostatecznie jury wyróżniło rebusy: Martyny Winiarskiej (1f), Klaudii Menczykowskiej (1s), Katarzyny Kostrzewy (1s), Emilii Langmesser (1s) i Sandry Konieckiej (1s).

W kategorii plakatu I miejsce przyznano Michałowi Łabuńskiemu z kl. 2wa, II miejsce Dawidowi Gerigk z kl. 2de, a III miejsce Klaudii Menczykowskiej z kl. 1sa. Wyróżniono także plakat klasy 4GM (za technikę 3D :)). Gratulujemy!

Obchody Święta Bibliotek Szkolnych podsumowano 31 października Quizem Bibliotecznym. Wzięły w nim udział dwuosobowe drużyny reprezentujace 13 klas.

Na uczestników Quizu czekał test sprawdzający wiadomości z zakresu literatury i wiedzy o książce, a także zadania praktyczne (rozsypanki sylabowe, rebusy literackie) oraz pytania otwarte (niekiedy bardzo podchwytliwe) związne z pracą biblioteki szkolnej.

Po podliczeniu wszystkich konkurencji wyłoniono zwycięzców: I miejsce zajęli Rafał Gdaniec i Artur Brożek z kl. 3BM, II miejsce – Patryk Kowalski i Piotr Wittka z kl. 4B, a III miejsce – Martyna Kełpin i Marta Chelińska z kl. 4GM.

Wszyscy biorący udział w tym wydarzeniu zasłużyli na uznanie i gratulacje.

BRAWO! Dziękujemy!