Aktualności

         Dnia 8 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs na najlepszego elektryka w ZSZ w roku szkolnym 2020/21. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów różnych klas technikum elektrycznego, tj:

klasy II EB – Wiktor Baniak, Kamil Bielski, Alan Ciechowski, Bartek Sojka i Paweł Kędziorski, klasy II Ebg – Patryk Koska, Maksymilian Labuda i Michał Główczewski oraz klasy III EB – Dawid Begier, Maciej Kuchta, Szymon Kłos i Bartek Radkowski.

            W pierwszej części uczniowie zmierzyli się z zawodowym testem teoretycznym, po którym wyłoniono 4 najlepszych uczniów. W drugiej turze konkursu uczniowie musieli wykonać zadanie praktyczne polegające na zmontowaniu układu sterowania silnikiem indukcyjnym 1f z podstawowymi pomiarami i próbami rozruchu na warsztacie elektrycznym. Ostatecznie po zaciętej i wyrównanej rywalizcji wyłoniono najlepszego elektryka ZSZ w Starogardzie Gd. Został nim Szymon Kłos z kl. III EB.

Pozostała klasyfikacja ułożyła się następująco:

II miejsce – Patryk Koska kl. II EBg

III miejsce – Bartek Radkowski kl. III EB

IV miejsce – Maks Labuda kl. II EB

V miejsce – Dawid Begier kl. III EB

Wszystkim uczestnikom organizatorzy konkursu dziękują za rywalizację. Za udział dostaną celujące oceny z przedmiotów zawodowych i pochowały z zachowania, natomiast trzech najlepszych elektryków będzie nagrodzona dyplomami uznania i pamiątkowymi nagrodami rzeczowymi (mierniki elektryczne) ufundowanymi przez dyrekcję Zespołu Szkół Zawodowych.

     Adrian Błaszak i Zbigniew Borowski