Wydarzenia

Stali bywalcy naszej biblioteki wiedzą, że wzbogaciła się ona o nowe książki.

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, do którego włączyła się nasza szkoła, mogliśmy zakupić ponad 500 nowych pozycji książkowych do wypożyczania w bibliotece.

Czy nie wygląda to imponująco?!

 

 

 

 

 

Dzięki Waszym, Drodzy Uczniowie propozycjom, które jeśli pamiętacie mogliście w październiku składać do Skrzynki Życzeń Czytelniczych – mieliśmy jasno sprecyzowane informacje, jakie książki czytacie najchętniej i jakich książek poszukujecie. Mamy nadzieję, że Wasze oczekiwania zostały chociaż w połowie zaspokojone.

Dziękujemy klasom, które wykonały plakaty promujące czytelnictwo. Najciekawszą pracę plastyczną przedstawiły uczennice z klasy 2ef.

Należy również pochwalić trzech uczniów (2 z klasy 3w2 i 1 z 3d), którzy wykonali na pulpity monitorów w czytelni szkolnej pomysłowe tapety mówiące o tym, że warto czytać.

W grudniu, tuż przed świętami można było wypożyczyć „wymarzone książeczki” na okres świąteczny i pochwalić się tym faktem pozując do CZYTEL-FOTKI. Oto niektóre z nich.

Czyż nie urocze te jelonki, okularnicy, kapelusznicy  i włochacze?

Nowo zakupione woluminy zaprezentowane są na specjalnie oznaczonych regałach („fantastyczne serie”, „nastoletni świat i sprawy”, „prawdziwe życie”, kryminały na zarwanie nocy”, „miłość nie jedno ma imię”, „strach się bać”, „literatura dla ambitnych”, „dla każdego coś innego” itp.) i czekają na Was.

Zapraszamy wszystkich, nawet tych, którzy nie wierzą, że czas spędzony z książką to czas pełen wrażeń i emocji, do odwiedzenia szkolnej biblioteki i wybrania odpowiedniej „lekturki” dla siebie.