Wydarzenia

Regulamin pracy biblioteki od 1 września 2020 r.: 

 

Zasady przebywania w bibliotece:

 

1.      Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wyłącznie osoby zdrowe, które nie przebywają
w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji oraz nie są objęte kwarantanną lub izolacją, a także nie miały przez ostatnie 14 dni kontaktu z osobą chorą z powodu infekcji wywołanej koronawirusem lub podejrzaną o zakażenie.

 

2.      Od osób korzystających z biblioteki wymaga się zasłaniania ust i nosa (maską ochronną lub przyłbicą).

 

3.      Nauczyciel bibliotekarz zobowiązany jest do noszenia maski lub przyłbicy oraz rękawiczek.

 

4.      W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy – 2 metry.

 

5.      Zapewnia się w miarę możliwości systematyczne wietrzenie pomieszczeń biblioteki (co najmniej raz na godzinę).

 

6.      W bibliotece zapewnia się regularne dezynfekowanie użytkowanych powierzchni.

 

7.      W wypożyczalni jednorazowo może przebywać (poza nauczycielami bibliotekarzami) wyłącznie 1 osoba.

 

8.      Godziny otwarcia biblioteki zostaną dostosowane do wymogów bezpieczeństwa pracy uczniów i nauczycieli.

 

9.      Ograniczony zostaje dla czytelników wolny dostęp do półek z książkami.

 

$10.  W widocznym miejscu zostaje umieszczona informacja o maksymalnej liczbie odwiedzających oraz o zasadach bezpieczeństwa przebywania na terenie biblioteki.

 

Zasady zwrotu książek do biblioteki szkolnej:

 

1.      Uczeń ustawia się w wyznaczonym przez bibliotekarza miejscu i podaje mu swoje dane (imię, nazwisko, klasa) oraz numery inwentarzowe książek w celu odpisania ich ze swojej karty bibliotecznej. Po odpisaniu książek umieszcza je w miejscu wyznaczonym do składowania książek na kwarantannę.

 

2.      Po upływie kwarantanny trwającej 2 dni, bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych książek.

 

3.      W sytuacji stwierdzenia zniszczenia książek Rodzic lub opiekun zobowiązany jest do odkupienia tego samego tytułu lub innego (wskazanego przez nauczyciela bibliotekarza), o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub poprzez e-dziennik.

 

W sprawach niewymagających bezpośredniego kontaktu z bibliotekarzem prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez pocztę elektroniczną ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

 

Postanowienia niniejszego regulaminu obowiązują do odwołania.