Aktualności

WYCIECZKA ZAWODOWA KLASY II EB TECHNIKUM ELEKTRYCZNEGO i TECHNIKUM BUDOWNICTWA W STAROGARDZIE GD. DO NOWOCZESNEGO ZAKŁADU PRODUKCJII PRZETWÓRSTWA DREWNA STEICO W CZARNEJ WODZIE

         Dnia 14 maja 2019r. odbyła się wycieczka klasy II Technikum Elektrycznego i Technikum Budownictwa w Starogardzie Gdańskim do firmy STEICO w Czarnej Wodzie, która swój przemysł oparła na przetwórstwie drewna różnymi metodami, wytwarzając na cały niemal świat płyty, sklejki i belki LVL w najnowszej technologii i dalej się rozbudowuje produkując różne elementy budowlane do budowy domów i obiektów budowlanych.

 

 

         Grupa 30 uczniów pod opieką Adriana Błaszaka, Alicji Ciachorowskiej i Zbigniewa Borowskiego miała okazję posłuchać i zobaczyć jak przetwarza się na skalę przemysłową drewno w dwóch zakładach i różnych ciągach produkcyjnych, starszej i nowszej generacji z roku 2015, na maszynach szwedzkich, fińskich, norweskich, polskich i czeskich.

Mogliśmy podziwiać też cały proces produkcyjny belki klejonej o niebywałej wytrzymałości, dzięki życzliwości dyrekcji firmy STEICO.

Można było zobaczyć technologię o różnych stopniach automatyzacji przemysłowej oraz różnego rodzaju maszyny, urządzenia i instalacje elektryczne oraz mechaniczne.

Cały proces produkcyjny został omówiony przez technologa i kierownika produkcji zakładu STEICO, za co im serdecznie dziękujemy. Transport zapewniła także firma STEICO z siedzibą w Czarnkowie.

                 Opiekunowie: Adrian Błaszak, Alicja Ciachorowska i Zbigniew Borowski.

oprac. A.Błaszak