Aktualności

            Dnia 25 maja 2022r. w naszej szkole odbył się konkurs na najlepszego elektryka ZSZ w roku szkolnym 2021/22, zorganizowany na warsztatach szkolnych CKU w Starogardzie Gdańskim.

        Do konkursu przystąpiło 23 najlepszych chętnych uczniów różnych klas elektrycznych technikum i szkoły branżowej, tj. klasy: I, II, III EB, III EBg, II ef i III ke. Można powiedzieć, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

        W pierwszej części uczniowie zmierzyli się z zawodowym testem teoretycznym, po którym wyłoniono 4 najlepszych uczniów do finału. Natomiast w drugiej turze konkursu uczniowie musieli wykonać zadanie praktyczne, polegające na zmontowaniu układu sterowania silnikiem indukcyjnym 3f z podstawowymi pomiarami i próbami rozruchu na warsztacie elektrycznym. Po drugiej części wyłoniono najlepszego elektryka ZSZ w Starogardzie Gdańskim. Został nim po zaciętej i wyrównanej walce mistrz Maciej Hinc z kl. III EBg (technikum) zajmując miejsce I. Pozostała klasyfikacja ułożyła się następująco:

II miejscewicemistrz Miłosz Miszczuk z kl. III ke (szkoła branżowa)

III miejsce – Miłosz Spica kl. III ef (szkoła branżowa)

IV miejsce – Michał Firgon kl. III ke (szkoła branżowa)

V miejsce – Krystian Czarnuch kl. III EB i Oskar Bukowski kl. II EB (technikum)

Pozostałe miejsca zajęli:

z klasy III EB – Wiktor Baniak, Alan Ciechowski, Bartek Sojka , Paweł Kędziorski, Kacper Janowski, Kacper Bonk, klasy III EBg – Brajan Kromer, klasy II EB – Paweł Kuchta, Arkadiusz Szablewski, Karol Wycinka, Konrad Mech, klasa II ef - Artur Dahm, klasa I EB - Konrad Szamocki, Paweł Gortatowski, Oliwier Giencza, Nikodem Najda i Dawid Kulas.

         Wszystkim uczestnikom organizatorzy konkursu dziękują za rywalizację. Za udział w konkursie dostaną celujące oceny z przedmiotów zawodowych i pochwały z zachowania, natomiast trzech najlepszych elektryków będzie nagrodzona dyplomami uznania i pamiątkowymi nagrodami rzeczowymi (mierniki lub narzędzia monterskie) ufundowanymi przez dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych Ireneusza Ossowickiego.

     Skład komisji konkursowej:

           inż. Adrian Błaszak, inż. Zbigniew Borowski i inż. Dawid Szmidt