Wydarzenia


Rok 2014 – to JUBILEUSZOWY ROK CZYTELNIKA
Czy wiecie, że ...
Król Kazimierz Wielki 12 maja 1364 roku powołując do życia Akademię Krakowską utworzył równocześnie stanowisko stacjonariusza czyli urzędnika odpowiedzialnego za wytwarzanie, organizowanie i udostępnianie kopii ksiąg.
Ten moment współczesne środowisko ludzi książki uznaje za początek swoich dzisiejszych zawodów. Dla jej upamiętnienia Komitet Porozumiewawczy Bibliotekarzy, Księgarzy i Wydawców ogłosił rok 2014 Rokiem Czytelnika – pod hasłem 650 lat w służbie książki.
Ideą projektu jest przybliżenie historii powstania książki, jej roli w rozwoju nauki i kultury oraz promocja zawodów z nią związanych – bibliotekarzy, księgarzy, wydawców, drukarzy. Przedsięwzięcie Honorowym Patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Mamy nadzieję, że w związku z obchodami JUBILEUSZOWEGO ROKU CZYTELNIKA będziemy mogli poszczycić się rekordowym czytelnictwem wśród uczniów naszej szkoły.
ZAPRASZAMY!
POKAŻ SIĘ W BIBLIOTECE!
BIBLIOTEKA TO DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA!