Aktualności

    W dniu 21.02.2024r. uczniowie z klasy 2ed (grupa stolarzy) uczestniczyli w ramach przedmiotów zawodowych w krótkich warsztatach zorganizowanych przez p. Mariusza Pawłowskiego oraz p. Dawida Szmidt. Celem warsztatów było szkolenie z podstaw programowania i obsługi obrabiarek CNC. Uczniowie mogli na podstawie przygotowanego wcześniej programu oraz symulacji obserwować proces toczenia elementów na tokarce dydaktycznej CNC z wykorzystaniem programu MTS.

 

    Miło poinformować, że 14 uczniów naszej szkoły, 31 stycznia 2024 r. zakończyło przygotowania do wyjazdu na praktyki zawodowe w ramach projektu  ERASMUS+.

Po przejściu szeregu szkoleń i spotkań z zakresu psychologii, bezpieczeństwa, BHP w zakładzie pracy, kultury i języka hiszpańskiego oraz umiejętności komunikacji w języku angielskim, możemy stwierdzić, że grupa jest już gotowa by wziąć udział 

w miesięcznym pobycie na praktykach w Walencji.

Już 18 lutego wyjazd...

Czas pakować walizki! Powodzenia!

 

Czytaj więcej: II tura praktyk zagranicznych w ramach...

W dniu 23.01.2024r. uczniowie klas 2E oraz 5EB mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Edu Offshore Wind. Jest to projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, który promuje odnawialne źródła energii, a także przygotowanie młodzieży do rynku pracy w Morskiej Energetyce Wiatrowej.

    W dniu 17.01.2024r. odbyło się w naszej szkole szkolenie z zakresu obsługi i naprawy motocykli. W spotkaniu uczestniczyła klasa 3m wraz z opiekunem i organizatorem szkolenia p. Łukaszem Kromerem.

   Serdeczne podziękowania składamy prowadzącemu instruktaż Panu Adrianowi Gibasowi, który jest absolwentem naszej szkoły. Dziękujemy również prezesowi firmy Baltic Motors – przedstawiciel handlowy firmy Yamaha MotorEurope  Pani Joannie Parulskiej za oddelegowanie swojego pracownika do naszej placówki.

Czytaj więcej: Szkolenie z zakresu obsługi motocykli.

Dnia 11.01.2024 r. uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechanik z klas 4GM i 2BM wzięli udział wraz z opiekunami w wycieczce edukacyjnej do Gdańska zorganizowanej dzięki Fundacji Inspirujące Przykłady.

Na miejscu uczniowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w warsztatach z zakresu kompetencji miękkich, którą przeprowadził Pan Stanisław Borowski, który jest psychologiem biznesu, przedsiębiorcą oraz job coachem. Program skoncentrowany był na rozwijaniu umiejętności niezbędnych nie tylko w życiu szkolnym, ale także w przyszłej karierze zawodowej i społeczności.

Warsztaty okazały się inspirującym doświadczeniem. Uczniowie zyskali nie tylko konkretne umiejętności, ale także zrozumienie, jak te kompetencje wpływają na ich rozwój osobisty i zawodowy.

Po warsztatach nastąpił podział na grupy. Na samym początku grupa I udała się do siedziby Olivia Business Center, gdzie mogła odbyć podróż windą Schindlera na 34 piętro i podziwiać fascynujące widoki Gdańska oraz poznać historię budowy budynku i jego konstrukcję.

Czytaj więcej: Wycieczka edukacyjna pełna inspiracji...